Kalkulator BMI

BMI - co to takiego?

BMI (ang. Body Mass Index - wskaźnik masy ciała) jest wskaźnikiem, który jest obliczany przez porównanie wzrostu z masy ciała. Jego wartość jest pomocna w ocenie ryzyka wystąpienia chorób związanych z nadwagą takich jak miażdżyca lub choroba niedokrwienna serca. Im mniejsza wartość BMI, tym ryzyko wystąpienia chorób jest mniejsze.

Normy BMI - interpretacja wyniku

Im wyższy wskaźnik BMI tym większe ryzyko wystąpienia chorób takich jak: cukrzyca typu 2, nadciśnienie, miażdżyca, kamica żółciowa, nowotwory szczególnie jelita grubego, piersi, endometrium czy pęcherzyka żółciowego. 

Nie tylko nadmierna masa ciała jest niebezpieczna, ale również zbyt niski wskaźnik BMI jest zagrożeniem dla zdrowia pod względem wystąpienia możliwych niedoborów witamin i składników mineralnych. Zbyt niska masa ciała może skutkować zmniejszeniem odporności organizmu, gorszym samopoczuciem. 

Sprawdź czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. Pomoże Ci w tym, poniższy kalkulator. 

dietozalezni_bmi

Jeżeli Twoja masa ciała nie jest prawidłowa, chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe lub potrzebujesz indywidualnej diety w chorobie skontaktuj się ze mną, razem ustalimy odpowiedni plan działania.