O mnie

O mnie

dietozalezni_omnie

Cześć!

Nazywam się Monika Krasa, jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Posiadam szerokie doświadczenie w pracy z pacjentami w szpitalu jak i gabinecie prywatnym. Swoją wiedzą dzielę się również ze studentami, prowadząc wykłady z zakresu dietetyki na uczelni wyższej. Moją wielką pasją jest praca z ludźmi, pomoc w zmianie nawyków żywieniowych i wspólne osiąganie wyznaczonego celu. Moi podopieczni to osoby chcące poradzić sobie dietą ze swoimi schorzeniami, jak również dążące do szczupłej sylwetki. Plany żywieniowe, które układam są drogowskazem zdrowego stylu żywienia, pozwalają na odzyskanie kontroli nad procesem jedzenia.

Kocham gotować, wymyślać i tworzyć nowe przepisy i to właśnie dzięki tej pasji odkryłam drugą jaką jest dietetyka i praca z podopiecznymi.

Moje doświadczenie

Dietetyką zainteresowałam się już 11 lat temu i od tej pory pracuję nad ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy. Szkolę się w zakresie dietoterapii chorób oraz psychodietetyki. Ważna jest dla mnie nie tylko zmiana sposobu żywienia, ale przede wszystkim praca nad nawykami nad tym co dzieje się w sferze psychicznej moich podopiecznych. Połączenie dietetyki i elementów psychologii w pracy z podopiecznymi daje mi wiele motywacji do działania i nią staram się dzielić z moimi podopiecznymi.

Działam holistycznie, a moje plany dietetyczne to nie tylko jadłospis ze spersonalizowanymi przepisami, ale również cała baza wiedzy jaką otrzymują moi podopieczni na temat swojego schorzenia, wpływu poszczególnych składników pokarmowych na zdrowie, jak i również stylu życia, rytmu dobowego, który ma wpływ na stan zdrowia i przebieg wielu chorób.

Świadomość jak wielkie znaczenie na przebieg chorób, leczenia różnych zaburzeń ma żywienie oraz liczne obserwacje jak zmiana żywienia wpływa na moją rodzinę sprawiła, iż był to bodziec do pracy z innymi i chęć dzielenia się wiedzą.

Połączenie umiejętności gotowania, wiedzy z zakresu dietoterapii chorób i psychodietetyki sprawia, że moi podopieczni zyskują nie tylko szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie, remisję wielu chorób i wyleczenie zaburzeń.

Moje certyfikaty

Współpracuję z

Dietozalezni_WUM

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka

Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej
w Warszawie

Gabinet Podologiczny Alestopa.pl
w Warszawie

Gabinet Zdrowia i Urody w Nowym Dworze Mazowieckim